たChrono Crusade - recenzeた

19. dubna 2009 v 16:01 | baka onanoko
Táák, tohle anime sem zkoukla za 2 dny v kuse celý! Opravdu sem ho hltala až do konce. Považuju ho za jedno z nejlepších anime.


Krásnej příběh, skvělá grafika i hudba.. Na co si stěžovat? ;-)


(má 24 dílů)Děj se odehrává ve dvacátých letech 20. stolení. Nastávají temné časy války a lidé se kvůli pomstám nebo jen tak z nudy upínají na okultismus. Uctívají satana a vyvolávají démony, což se jim vymyká z rukou.
Řád sv. Magdalény, který byl vytvořen 100let před začátkem tohoto období bojuje proti těmto démonům.

Mezi nebojánými sestrami je vznětlivá, paličatá a vždy optimistická sestra Rosetta. Její prudká povaha však deprimuje okolí, zvlášť hlavní sestru řádu Kateřinu. Ta Rosettě vyčítá hlavně to, že její energiské akce končí vždy výbuchem vozidla a hromadou sutin.

S Rossetou v týmu je hříšník Chrono. Démon, který jí ochraňuje za každou cenu. (láska láska láska) :-) Když zrovna nepoužívá svou sílu, vipadá jako 12ti letý chlapec. Než Rosettu poznal, byl jedním z nejsilnějších démonů v pekle. Se svým spojencem Aionem chtěli zničit peklo a vytvořit nový svět. (chtěli mu samozřejmě vládnout sami) -ale to už odbočuju....;-) Chrono je prostě ten nejroztomilejší, nejmilejší, jeúžasnější a nej nej nej démoník!:-) (no, posuďte sami)


Časem se k nim ještě přidá dívka s krásným hlasem a s požehnáním od boha - AzeMaria. Az je posel boží a hoooodně velký nemehlo.:-) Patří ke dvanácti apoštolům. Svým zpěvem léčí a její křídla přinášejí lidem v okolí neštěstí. Kvůli jejím schopnostem se jí lidé báli. Její rodina a nejbližší zemřeli a neměla nikde oporu. Sama se tedy začala nenávidět.Ale díky Rosettě se postaví hrdě svým problémům a přidá se k řádu svaté Magdalény.


Dál se k týhle povedený partičce přidá (ač nedobrovolně) další dívka - rubínová čarodějka Satella. Nenávidí všechny démony, jelikož jí jeden z nich před časem zabil celou rodinu. Nenávidí i Chrona, ale za nějakou chvíli si ho stejně zamiluje.;-)
Děj se ale zaplítá... Než poznal Chrono Rosettu, byl v pekle jedním znejobávanějších hříšníků (zabil miliony svého druhu). Když se ale dal do křížku s taky jedním týpkem Aionem, prohrál a Aion mu utrhl rohy. Rohy jsou pro démony nezbytné, neboť díky nim získají spirituální energii - z které žijí. Tím pádem ztrácí Chrono možnost normálně žít. Démon bez spirituální energie zemře. Aby se to nestalo, ukryje se Chrono v kobce, a dlí tam spousty let. Až
ho jendou potká Rosetta.
Rosetta potřebuje od Chrona pomoci. Její bratr je zřejmě taky apoštol a Aion se ho zmocnil. Aby bratra zachránila, uzavře s Chronem úmluvu - bude na krku nosit speciální přívěšek (něco jako hodinky), který Chronovi dodává sílu. Bohužel taky zkracuje Rosettin život.
Od té doby spolu Chrono a Rosetta pracují, a snaží se najít jejího bratra Joshuu za každou cenu!

Ráda bych povídala dál, ale nechci vám to celý vykecat!!! XD
V každým případě by to každej týpek, co si říká "koukač na anime" měl vidět!
(a bacha lidi...budete bulet jak želva!!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

の!!!Sčítání Japonců!!!の

そKlikniそ pokud si Japonec..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
¤Vyměněné ikony¤